Idealna wodoodporna podłoga w łazience – wykorzystaj mozaikę korkową

Korek jest niesamowitym, naturalnym surowcem pozyskiwanym z dębu korkowego. Największe obszary o idealnych warunkach do wzrostu tego drzewa, znajdują się w Portugalii. Korek jest pozyskiwany z dębu korkowego co 9 lat, bez żadnej szkody dla samego drzewa. Korek chroni je przed drobnoustrojami, utratą wody, a także przed pożarami. Zbiory korka przeprowadzane są zgodnie z wypracowanymi przez lata regułami, które nie naruszają równowagi ekologicznej i są prowadzone tylko przez wykwalifikowanych pracowników. Dęby korkowe żyją około 150 lat, a ich okorowywanie może być wykonane nawet 18 razy w ciągu całego cyklu życia drzewa.
wall cork

Niezwykłe właściwości korka, które idealnie sprawdzą się w łazience

Korek posiada szereg niezwykłych właściwości:

  • jest odporny na korozję biologiczną,
  • posiada słabą przewodność termiczną, dzięki której korek nie przepuszcza i nie pochłania ciepła,
  • zawartość garbników i nieobecność substancji białkowych przekłada się na brak zachodzących w nim procesów gnilnych,
  • korek posiada niesamowitą strukturę, która nie stanowi pożywki dla grzybów czy pleśni. Dzięki temu nie stwarza dla nich warunków do zasiedleń,
  • jest wspaniałym rozwiązaniem do zastosowania go w pomieszczeniach, które narażone są na ciągłą wilgoć,
  • korek ze względu na swoją antystatyczność nie przyciąga kurzu. Dzięki temu jest materiałem idealnym dla alergików. Bardzo łatwo się go czyści, a przy tym jest niezwykle trwały i odporny na różnego rodzaju wgniecenia,
  • świetnie przylega do nierównych powierzchni, ponieważ jak żaden inny materiał, posiada zdolność dopasowywania swojego kształtu do powierzchni na której jest zastosowany,
  • wysoka wytrzymałość mechaniczna sprawia, że korek nie zmienia swoich zdolności, nawet w wysokich lub niskich temperaturach.

mozzaika
Jeśli zastanawiamy się nad wyborem podłogi do łazienki, idealnym rozwiązaniem może być wykorzystanie mozaiki korkowej, którą znajdziemy na www https://cork24.co.uk/14-cork-wall. To niezwykle naturalny materiał, który wykonany jest z produktów ubocznych powstających przy produkcji korków do wina. Mozaika korkowa jest bardzo łatwa w montażu. Aby przykleić ją do podłogi wystarczy zwykła zaprawa klejowa do płytek. Korek mozaikowy będzie idealnym rozwiązaniem na podłogę do łazienki czy pralni, ponieważ jest niezwykle odporny na zawilgocenia i zalania. Stosując podłogę korkową mamy pewność, że jest wysoce wodoodporna, a także posiada bardzo wysoki poziom odporności na ścieranie.
Korek jest surowcem, który odbija ciepło. Doskonale ociepla wnętrze łazienki. Stając bosą stopą na podłodze, nie odczujemy chłodu. Mozaika korkowa może być niewątpliwe świetną alternatywą dla ogrzewania podłogowego. Ten całkowicie naturalny materiał jest również wyjątkowo sprężysty. Dzięki temu chroni nasz kręgosłup i stawy. Dodatkowo możemy również liczyć na wyciszenie pomieszczenia, ponieważ korek pochłania i tłumi dźwięki.
Korek jest surowcem w 100% naturalnym, odnawialnym i bezpiecznym dla naszego zdrowia. Dzięki unikalnym właściwościom, zadowoli każdego miłośnika przyrody i ekologii.