Listwy korkowe – sposób na wykończenie trudno dostępnych miejsc

Bardzo często podczas remontu domu lub mieszkania napotykamy na trudno dostępne miejsca, których wykończenie plastikową listwą stanowi nie lada wyczyn. Zazwyczaj listwa pęka albo nieestetycznie odstaje od ściany. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą listwy korkowe. Dzięki nim wykończenie będzie przyjemnością, a efekt z pewnością okaże się zadowalający. Zaletą korka jest przede wszystkim odporność na wodę, wilgoć oraz zabrudzenia. Jest to niezwykle lekki, elastyczny i odporny na uszkodzenia materiał.
korek owalny

Korkowa listwa – zastosowanie

Listwy wykonane z korka różnią się od tych zwykłych, które kupujemy w marketach budowlanych. Przede wszystkim są o wiele trwalsze i bardziej elastyczne. Ich sprężystość sprawia, że wykończenie trudno dostępnych miejsc z ich pomocą jest dużo prostsze. Korek jest odporny na uszkodzenia, nie łamie się ani nie kruszy. Co więcej, korek samoprzylepny świetnie przylega do ściany, nie tworząc szpar. Dzięki materiałom z korka możemy więc wykończyć remont, zdobiąc jednocześnie wnętrze. Listwy korkowe w różnych wymiarach znaleźć można na stronie internetowej: https://korkrollen.de/.
świecznik

Korek samoprzylepny w formie taśmy

Świetnym wykończeniem powierzchni, na które nie mamy pomysłu bądź ułożone są w skomplikowany sposób – jest samoprzylepna taśma korkowa. Nie musimy tracić czasu na docinanie listew w celu wykończenia powierzchni. Taśma z korka nie dość, że ładnie wykończy, to w dodatku będzie stanowiła oryginalny element dekoracyjny. Taśmę można wykorzystać na tysiące sposobów. Świetnie sprawdzi się na przykład w zdobnictwie, dekoracji mebli, a nawet jako dekoracja na zaproszeniach.
Warto więc prześledzić dostępne w sprzedaży materiały z korka. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Korek ma charakter ponadczasowy. Nawet zwykłe tablice korkowe mogą ozdobić nasze wnętrze. Kierując się własnymi upodobaniami, możemy zainwestować w korek ścienny na dużą powierzchnię, bądź w niewielkie detale korkowe. Wybór należy do nas.