W żadnym wypadku nie wybierajmy się do hipermarketu głodni, albowiem wtedy kupimy wiekszą ilość niż faktycznie wymagamy, przedtem skoczmy na pizzę

Kiedy nie mamy chęci na domowe pichcenie, dobry wybór to restauracja sosnowiec. Miejsce to otrzymuje same dobre oceny. Dlaczego? Zapewne głównym powodem jest bezkonkurencyjny smak podawanych tam posiłków. W duecie z czarującym klimatem, zyskuje miano miejsca wartego odwiedzenia. Sporym atutem, są także atrakcyjne ceny i bardzo dobra jakość potraw. Jakie danie cieszy się największą popularnością? Jest to rzecz jasna pizza. Od wielu lat gości w polskich żołądkach, gwarantując nam szczyptę egzotyki znad Morza Śródziemnego.
Jaka jest geneza tego kulinarnego fenomenu? Otóż, zacznijmy od nazwy – termin pizza pochodzi od łacińskiego picea. Czyli, po prostu „wypiekany w piecu bochenek chleba”. Najpopularniejszą wersją tego przysmaku, jest rzecz jasna „Margherita”. Jej nazwa pochodzi od Małgorzaty Sabaudzkiej, legendarnej królowej Włoch.

przygotowanie pizzy
Opowieść głosi, że na jej cześć upieczona została pierwsza współczesna pizza. Jej podstawowymi komponentami, była zielona bazylia, czerwone pomidory i biały ser mozarella. Kolorystyka flagi kraju uwiodła Włochów. Ale zapewne każdy z miłośników kulinariów wie, że termin „pizza” używane było już w XIX wieku. Jednak w owym czasie oznaczało słodkie ciasto z migdałami i cukrem. A prymitywna jej wersja, czyli placek z ziołami i oliwą, znany był znacznie wcześniej.
Współcześnie znanych jest znacznie więcej rodzajów. Chociażby pizza sycylijska czy Foccacia. Ludzie na całym świecie kochają ten przysmak tak bardzo, że 9 lutego obchodzą Dzień Pizzy. I mimo faktu, że nie jest ona ciężka w upieczeniu, większość z nas delektuje się nią w różnej maści lokalach. Statystyki pokazują, że typowy mieszkaniec USA konsumuje to włoskie danie aż 30 razy w roku! By poczuć się jak w Neapolu wybór jest prosty. Jest to restauracja sosnowiec. Zasmakujemy tam nie tylko pizzy, lecz również innych, doskonałych potraw.
ugryziona pizza
Jeśli wyszukujesz dobrej knajpki rekomendujemy żeby udać się na witrynę www www.torinoszczecin.pl. Najlepsze menu jak i również rozliczne promocje spowodują, że na pewno wyłowisz coś dobrego dla siebie.